O firmie

Nasza misja:

„Zapewniamy stałą i bezpieczną działalność operacyjną biznesu Klienta w sferze IT.”

Historia firmy

Historia firmy Ensalta sięga 2003 roku. Prezes Karol Głowa 1 marca 2003 roku, jako student fizyki, zarejestrował pierwszą w swoim życiu firmę. Ze studenckiego mieszkania prowadził sprzedaż używanych komputerów i serwerów. To, co wyróżniało firmę Propti na ówczesnym rynku, to udzielanie długoterminowej gwarancji na używany sprzęt. Klienci zyskiwali bezpieczeństwo i pewność, że w razie awarii otrzymają odpowiednie wsparcie, przy jednoczesnej atrakcyjnej cenie kupowanego produktu.

 

Na bazie kilkuletnich doświadczeń z prowadzenia firmy Propti i zdobycia umiejętności współpracy z dużymi firmami, w 2009 roku powstała spółka Ensalta sp. z o.o. Działalność firmy skupiła się na świadczeniu profesjonalnych usług związanych z wdrożeniami i utrzymaniem infrastruktury serwerowni oraz sprzedażą urządzeń biznesowych.

 

Firma Ensalta zagospodarowuje niszę w sektorze IT między małymi firmami oferującymi wyłącznie sprzedaż sprzętu, a dużymi integratorami, których rozbudowana struktura i procedury często spowalniają proces realizacji i utrudniają całościowe dostosowanie oferty do potrzeb klienta. Rosnąca ilość pozytywnych referencji utwierdza nas w tym, że usługi, jakie świadczymy są doceniane i potrzebne. Najlepszym tego  dowodem jest długa lista największych i najszybciej rozwijających się firm w Europie, które z nami współpracują.