Opatentowane rozwiązania

Ensalta działa na rynku IT od 2003 roku, z powodzeniem sprzedając sprzęt komputerowy i pomiarowy oraz zaawansowane rozwiązania sieciowe i serwerowe. Jednak od kilku lat rozwija również działalność w zakresie opracowywania własnych rozwiązań technologicznych. Od 2011 roku prowadzimy aktywną współpracę z National Instruments w zakresie dostaw rozwiązań pomiarowych dla sektora akademickiego i przemysłowego. Jest to ważna część naszej działalności, która pozwala firmie Ensalta na udział w budowaniu silnej polskiej gospodarki oraz zwiększania potencjału innowacyjnego naszego kraju.

System Automatycznej Atestacji Tratw Ratunkowych

W 2017 roku sukces inżynierów firmy Ensalta został udokumentowany. „System Automatycznej Atestacji Tratw Ratunkowych” uzyskał patent nr P.413738 nadany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Odpowiadając na zapotrzebowanie Marynarki Wojennej RP inżynierowie firmy Ensalta stworzyli innowacyjny system pomiarowy, automatyzujący proces atestacji tratw ratunkowych wraz z możliwością generowania raportów i tworzenia baz danych.

 

System atestyzacji, oparty na urządzeniu cRIO 9030 zintegrowanym z urządzeniami komputerowymi oraz aplikacje zaprojektowane w LabVIEW pozwalające na automatyzację całego procesu od momentu podłączenia tratwy do systemu, aż do wydrukowania raportu atestacji w oparciu o wybrany scenariusz testów. Oprogramowanie pozwalana archiwizację danych i stworzenie bazy danych pomiarowych z wykorzystaniem plików arkuszowych.

 

ZALETY SYSTEMU:

5 łatwych w obsłudze stanowisk sterowanych za pomocą ekranu dotykowego

Nieograniczone możliwości scenariusza testu

Pełna archiwizacja danych z możliwością ich ponownego wykorzystania

Zachowanie ciągłości procesu, nawet przy przerwaniu testu

Intuicyjny interfejs oparty o architekturę LabVIEW

Szczelność i niezawodność systemu

Zastosowanie układu RAID w jednostce centralnej, zapewniającej bieżący backup danych pomiarowych

Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa danych

Pamiętając jak ważne jest budowanie silnego potencjału innowacyjnego państwa oraz dbając o jego niezależność technologiczną, firma Ensalta pracuje nad autorskimi rozwiązaniami w branży IT. Posiadamy ogromne doświadczenie w procesie certyfikowanego niszczenia danych. Nasza firma świadczy tę usługę zgodnie ze standardem ISO 27001, działając jednak w oparciu o technologie zewnętrzne.

 

Wierzymy, że proces niszczenia danych można udoskonalić. Dostrzegamy w obecnych rozwiązaniach systemowych pewne braki i niedociągnięcia. Dlatego też Ensalta pracuje obecnie nad stworzeniem autorskiej technologii. Staramy się wyeliminować występujące niedociągnięcia i opracować system niezawodny oraz spełniający swoją rolę na najwyższym poziomie.

 

Będziemy Państwa informować o postępach tego projektu.